Obsah Barcampu

Letošní ročník se vyznačuje hned několika novinkami. Jaké změny můžeš očekávat?

45 a 22 minutové bloky

Jako správní experimentátoři jsme chtěli zkusit něco nového a zavedli jsme možnost volby kratších přednášek. A jak sis mohl všimnout, leckteří přednášející toho využili. Co to pro tebe znamená? Budou tak k dispozici 45 minut a 22 minut dlouhé formáty, které můžeš během Barcampu Brno 2017 navštívit.

Všechna témata nyní prochází hlasováním, ale už teď ti můžeme říct, že program rozdělíme do 45 minutových bloků jako v předešlých letech a nové 22 minutové přednášky v nich budou po dvou kusech.

Kategorie přednášek

Další novinkou v programu je rozdělení přednášek do tematických kategorií, což nám umožní zařadit v jeden čas jeden blok pro každou z nich. Těšíš se? My teda určitě. A u toho zároveň doufáme, že bude díky tomu méně překryvů.

V rámci přednášek tak můžeš svou pozornost zaměřit na 6 kategorií – design (UX/product), vývoj (IT), marketing (PPC/reklama/branding), inovace (nové trendy), osobní rozvoj (inspirace/produktivita), byznys (firemní story/startups).

5 minutové lightning talky

Poslední z větších novinek jsou pětiminutové lightning talky, kterým bude vyhrazen vždy jeden celý blok v každé z kategorií. Témata se nevolí a ani nejsou předem nikomu známá. Bude to trochu překvapení pro všechny, co se v tomhle směru stane, což je super, co myslíš?

Velkou výhodou je, že na 5 minutové vstupy se zvládne připravit každý, takže i ty! Registrace do lightning talků proběhne přímo v den konání Barcampu Brno 2017 – stačí jen ráno přijít k místnosti, kde se koná blok lightning talků v kategorii, ve které chceš mluvit, a napsat se na seznam. Pak počkej, až na tebe přijde řada a řekni, co máš na mysli a srdci.